Soczewki kontaktowe

Zobacz informacje n/t dopasowania i aplikacji soczewek.

Nie lubisz nosić okularów, uprawiasz sport i na treningu okulary ci przeszkadzają, a może chcesz iść na randkę i chcesz się poczuć wolny od oprawki okularowej? Wypróbuj zatem soczewki kontaktowe.

To alternatywna do okularów metoda korekcji wady wzroku pozwalająca cieszyć się świetną ostrością wzroku i nieograniczonym polem widzenia. Wysokiej klasy materiały z których obecnie produkowane są soczewki kontaktowe oraz szeroka gama dostępnych mocy i wielkości pozwalają dopasować soczewki prawie każdej osobie. Wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Soczewki kontaktowe mogą stosować również dzieci.

Rodzaje soczewek

Soczewki kontaktowe dzielimy na jednorazowe (jednodniowe) i wielorazowego użytku. Możemy zatem mówić o soczewkach jednodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych (soczewki półroczne i roczne są już rzadko stosowane).

Zaletą tych pierwszych jest fakt, że nie musimy martwić się ich pielęgnacją i przechowywaniem. Za każdym razem zakładamy nową, świeżą parę soczewek. Jest to najbardziej higieniczny i zdrowy tryb noszenia soczewek kontaktowych. Najczęściej stosowany w przypadku, kiedy soczewek chcemy używać sporadycznie, od czasu do czasu, lub na specjalne okazje, np. trening. Można też stosować takie soczewki codziennie. Zaletą soczewek wielorazowych jest ich cena, która, przy założeniu, że soczewki stosuje się codziennie, jest trochę niższa. Nie zawsze jednak kierujemy się tylko ceną przy wyborze najlepszej dla nas soczewki kontaktowej. Do soczewek wielorazowych musimy zakupić również płyn do ich pielęgnacji i przechowywania. Pojemniczek do przechowywania dołączony jest zazwyczaj do płynu.

Soczewki kontaktowe mogą korygować krótkowzroczność (minusy), dalekowzroczność (plusy) oraz astygmatyzm (cylindry). Dostępne są również soczewki multifokalne (progresywne) dla osób które potrzebują różnej korekcji wzroku w zależności od odległości (czyli wszyscy po 40 roku życia).

Jaka jest cena soczewek jednodniowych?

Soczewki jednodniowe pakowane są po 30 szt. Sferyczne kosztują około 60-90 zł, toryczne 90-100 zł a multifokalne około 90-120 zł. Koszt dzienny pary soczewek wynosi zatem około 4-6 zł

Ile kosztują miesięczne soczewki kontaktowe?

Soczewki miesięczne lub dwutygodniowe pakowane są po 3 lub 6 szt. Koszt jednej sztuki sferycznej to 17-20 zł, torycznej około 20-25 zł a multifokalnej około 30-35 zł. Płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych to niewielki wydatek około 18-25 zł za 100 ml.

W naszym salonie w sprzedaży mamy soczewki firmy Cooper Vision oraz Johnson&Johnson . Na życzenie klienta możemy sprowadzić również soczewki innych marek takie jak Bausch&Lomb, Alcon. Soczewki sferyczne dostępne są od ręki, soczewki toryczne i multifokalne zamawiane w ciągu kilku dni.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://mojepierwszesoczewki.pl/