O firmie

Firma  „Gross – Zakład Optyczny”  to małe rodzinne przedsiębiorstwo istniejące na rynku już od 1979 roku. Zajmujemy się wykonywaniem i sprzedażą produktów optycznych. W naszych salonach można również wykonać profesjonalne optometryczne badanie wzroku lub spotkać się z lekarzem okulistą.

Jako jedyny zakład w Pabianicach naprawiamy uszkodzone okulary.


Od 1990 roku w Bełchatowie istnieje drugi salon firmowy. Firma została założona przez  Bogusławę i Wiktora Gross  jako drugi zakład optyczny w Pabianicach. Pani Bogusława w zawodzie optyka pracuje od ponad 40 lat. Oboje z panem Wiktorem posiadają tytuł mistrza optyki okularowej. Długi staż pracy owocuje ogromną wiedzą i doświadczeniem w wykonywaniu usług optycznych. Od kilkunastu lat rodziców w ich działalności wspierają również synowie Michał i Radosław, którzy zawód optyka prawdopodobnie „odziedziczyli w genach”. Obaj ukończyli stosowne szkoły i posiadają tytuł: technik optyk. Radosław latach 2015-2016 ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku optometria i uzyskał tytuł optometrysty. Może pochwalić się również rocznym doświadczeniem w pracy w zakładzie optycznym w Hiszpanii.


„Gross – Zakład Optyczny” oferuje szeroką gamę oprawek optycznych, soczewek okularowych, okularów przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych i innych akcesoriów optycznych. Do wykonywania okularów korekcyjnych używamy sprawdzonych i najlepszych jakościowo materiałów. Zapewniamy miłą atmosferę i pomoc w doborze odpowiednich dla Ciebie soczewek  i oprawek. Rodzinny charakter firmy sprawia, że nasi klienci dobrze czują się u nas w salonie. Wieloletnia działalność firmy gwarantuje rzetelność i jakość wykonywanych usług.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów w Pabianicach i Bełchatowie.