Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci muszą posiadać kilka cech. Nie mogą być za duże, aby nie spadały lub osuwały się na nosie. Muszą mieć odpowiedni układ nanośnika, aby dobrze przylegały do małych, płaskich jeszcze nosków. Powinny być wykonane z lekkiego, wytrzymałego i antyalergicznego materiału. Nie powinny posiadać ostrych krawędzi, które mogły by zranić delikatna skórę dziecka. Okulary powinny się oczywiście dziecku podobać i być w wesołym kolorze. Wreszcie soczewki okularowe zastosowane do takich okularów powinny być bezpieczne, wykonane z nietłukących się materiałów. mając na uwadze powyższe dobierając oprawki dzieciom przywiązujemy szczególną uwagę do istotnych szczegółów.

Wzrok dzieci również narażony jest na działanie słońca i szkodliwych promieni UV, dlatego zalecamy dzieciom noszenie okularów przeciwsłonecznych lub stosowanie soczewek fotochromowych.

 

Warte rozważenia są również okulary sportowe, na lekcję WF. Wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, pozwolą dziecku dobrze widzieć i nie uszkodzą się nawet przy silnym uderzeniu piłki.