Okulary dla każdego

Nie boimy się wyzwań, dobierzemy okulary do każdego rodzaju twarzy! Zapraszamy do naszych salonów.


Kiedyś okulary traktowane były jako proteza wzroku, były ciężkie i brzydkie. W dzisiejszych czasach okulary to coś więcej. Dziś okulary pozwalają nam odpowiednio skorygować wadę wzroku, ale również kształtują nasz wizerunek, dodają uroku i pewności siebie. Okularów używamy w różnych warunkach: w domu, na dworze, w biurze, podczas uprawiania sportu, do jazdy samochodem, w nocy lub w ciągu dnia. Do każdej z tych sytuacji można dopasować inny rodzaj okularów, soczewek okularowych lub kontaktowych. Okulary dają nam dziś możliwość widzenia na różne odległości, chronią wzrok przed promieniowaniem UV lub światłem niebieskim i pozwalają cieszyć się dobrym widzeniem. Okulary stanowią dzisiaj część garderoby dlatego wybór odpowiedniej oprawki to często dobra zabawa. Okulary dziś wykonywane są z lekkich i wytrzymałych materiałów, soczewki okularowe mają wiele rodzajów uszlachetnień, a soczewki kontaktowe są komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu.

Odpowiedni dobór okularów może zniwelować niedoskonałości kształtu twarzy i wpłynąć na jej charakter. Przykładowo – osoby o kwadratowej twarzy z silnie zarysowanymi kościami szczęki mogą nadać jej nieco więcej owalności stosując owalne okulary. Z kolei osoby o twarzy owalnej będą bardzo dobrze wyglądały w okularach o bardziej kwadratowym kształcie.

Na wybór okularów może mieć wpływ wiele czynników. W tym:

  • kształt twarzy,
  • karnacja skóry,
  • rysy twarzy,
  • kolor włosów,
  • kolor oczu,
  • kontur brwi.

Przychodząc do naszych salonów mają Państwo pewność, że nasi pracownicy udzielą niezbędnej porady w tym zakresie i pomogą dobrać idealne oprawki.